Pierwsza w historii konferencja naukowa poświęcona grupie Kraftwerk

fot. Miroslav Bolek, wikimedia.org

fot. Miroslav Bolek, wikimedia.org

Pierwsza w historii konferencja akademicka, poświęcona niemieckiej legendzie muzyki elektronicznej, odbędzie się w dniach 20-21 stycznia br., na Uniwersytecie Aston w angielskim Birmingham. Gościem honorowym wydarzenia będzie Wolfgang Flur, jeden z współzałożycieli grupy i członek jej pierwotnego składu, który przez „ultrasów” zespołu do tej pory uznawany jest za jedyny słuszny. Bilety na wydarzenie udostępniono w cenie 20 funtów.

Podczas konferencji zostaną omówione różne publikacje na temat zespołu, w tym m.in. słynny śród fanów esej autorstwa Melanie Schiller’s, pt. „Fun Fun Fun On The Autobahn: Kraftwerk Challenging Germanness and Uwe Schütte’s We Are the Robots! On The Cultural-Historical Origins Of The Man-Machine”. Także wspomniany już Wolfgang Flur, w trakcie trwania konferencji, odczyta fragmenty swoich wspomnień, opisanych w książceKraftwerk: I Was A Robot„.

Na koniec warto dodać, że Kraftwerk, jako kolejny zespół po The Beatles, otrzymał jakiś czas temu nagrodę Grammy za całokształt twórczości artystycznej. Przekazanie wyróżnienia odbyło się podczas 56. uroczystości wręczenia nagród, 25 stycznia 2014 r. w Los Angeles.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s